Odszkodowanie po wypadku

Jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe z oc sprawcy. Jeśli zdarzy się nieszczęście i zostaniesz poszkodowany w wypadku, pamiętaj, że nawet w beznadziejnej sytuacji nie jest wszystko jedno co zrobisz. Pilnuj swoich swoich spraw i nie zdawaj się na przypadek przy wyborze kancelarii, która poprowadzi Twoją sprawę o odszkodowanie za wypadek.

Odszkodowanie za wypadek

Ważne, żebyś nie wybierał kancelarii odszkodowawczych, których naganiacze sami dzwonią do Ciebie, i potem zastanawiasz się skąd wiedzą o Twoim wypadku i skąd wzięli numer telefonu!

Pamiętaj, że wynagrodzenie, które zapłacisz firmie „odzyskującej” odszkodowania za usługę „prawniczą”, jest w dużej części przeznaczone dla pośrednika, który sprzedał Twoje dane. Może to policjant albo pielęgniarka w szpitalu? Teraz zadaj sobie pytanie, jaki to prawnik, (pewnie i tak nigdy go nie spotkasz), będzie prowadził Twoją sprawę, skoro zgadza się pracować za połowę stawki (ta pierwsza połowa idzie przecież dla pośrednika).

No i nie zapominajmy też sprzedawcy, który namówił Cię na podpisanie umowy. Jemu też się coś należy, prawda? Po potrąceniu prowizji pośrednika i sprzedawcy, dla prawnika zostaje naprawdę niewiele. A dla Ciebie to sprawa o odszkodowanie powypadkowe jest warta być może kilkaset tysięcy złotych.

Odszkodowanie powypadkowe

Obrażenia ciała, złamania kości, operacje chirurgiczne, ortopedyczne, blizny pooperacyjne, zeszpecenia, rehabilitacja, ból i cierpienia fizyczne oraz psychiczne, utrata samodzielności i perspektyw życiowych – za to wszystko należy Ci się zadośćuczynienie, odszkodowanie lub renta na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego.

Do ogarnięcia tego wszystkiego potrzeba dobrego adwokata, nie łódź się, że poradzisz sobie sam. Możesz być pewien, że adwokat zarobi na swoje wynagrodzenie, bo dzięki niemu otrzymasz o wiele więcej, niż samotnie stają do nierównej walki ze sztabem prawników, którym płaci firma ubezpieczeniowa.