Prawo do życia :: małopolskie Prawo do życia :: podkarpackie Prawo do życia :: śląskie Prawo do życia :: lubelskie Prawo do życia :: świętokrzyskie Prawo do życia :: mazowieckie Prawo do życia :: podlaskie Prawo do życia :: warmińsko-mazurskie Prawo do życia :: opolskie Prawo do życia :: łódzkie Prawo do życia :: pomorskie Prawo do życia :: zachodnio-pomorskie Prawo do życia :: wielkopolskie Prawo do życia :: kujawsko-komorskie Prawo do życia :: lubuskie Prawo do życia :: dolnośląskie
Kliknij na mapę, albo zobacz listę wszystkich posłów

"Do wszystkich ludzi, nie wyłączając nikogo. Z tego miejsca jeszcze raz powtarzam to, co powiedziałem w pazdzierniku ubiegłego roku: 'naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości'. Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości.

Potrzebna jest więc powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia. Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci."

Jan Paweł II - 1997 rok